Samostatně do života


IMG_20150506_212252Hlavní náplní našeho projektu „Samostatně do života“ je příprava dětí na samostatný život již před dovršením 18 let, případně do dokončení studia (maximálně do 26 let). Během realizace projektu si naši mladí dospělí ve věku od 15 do 18 let (smluvně max. do 26 let) posilují schopnosti pečovat sami o sebe, svou domácnost, hospodařit s penězi, zdokonalují se v sociálních dovednostech, získávají nové zkušenosti a dovednosti v běžných životních situacích. Mají příležitost vyzkoušet si žít nanečisto s podporou a pomocí odborného vychovatele. Projekt se uskutečňuje v samostatném bytě mimo zdi zařízení dětského domova. Rodinná skupina na samostatném bytě funguje již od března 2015.
Projekt je realizován díky finančním prostředkům ze sbírky Pomozte dětem organizované Českou televizí a Nadací rozvoje občanské společnosti. Projekt podpořila také firma Vltava Invest a.s., Nadace Terezy Maxové a město Dobříš.

pomozte-detem[1]

NTM_A

brdy-vltava-logo

 

 

 

 

Součástí projektu „Samostatně do života“ je i projekt „Tréninkový byt“, který byl podpořen Nadačním Fondem Albert.

Nadační fond Albert

 

Také si myslíte, že je příprava dětí na samostatný život důležitá? Pomozte nám v tomto projektu pokračovat. V případě zájmu tento projekt podpořit nás kontaktujte:

Tereza Jandová, ředitelka DD
tel.: 721 629 962

tereza