Podpořte násFINANČNÍ DARChcete nás finančně podpořit a
způsob využití Vašeho příspěvku
chcete nechat na nás?


VĚCNÝ DAR / SLUŽBAChcete nám darovat věci pro děti
či pomoci službou? Rádi Vám
řekneme co bychom potřebovali.


POŠLETE NÁS DÁLŘekněte o nás svým známým a nabídněte jim možnost
podpory našeho domova.

Děkujeme

28.11.2018  Kupujeme auto pro pěstounskou péči

Právě teď oslovujeme místní firmy a přátele s prosbou o příspěvek na auto pro pěstouny. Dětský domov Korkyně se zabývá i prací s pěstounskými rodinami; pro tuto agendu máme pověření Středočeského kraje k výkonu sociálně – právní ochrany dětí. Pěstounské rodiny se starají trvale nebo přechodně o děti, které by jinak skončily v ústavní péči. Umístění v pěstounské rodině vždy vnímáme jako lepší variantu pro dítě.

Pro práci s pěstounskými rodinami zaměstnáváme 2 sociální pracovnice, které v současné chvíli pracují s 23 pěstounskými rodinami. Tyto pracovnice doprovázejí pěstounské rodiny v důležitých a náročných rodinných obdobích, zajišťují a monitorují 1. kontakty s budoucími osvojiteli, poskytují podporu přechodným pěstounům při přijetí či předání dítěte, asistují při kontaktu mezi dítětem a biologickými rodiči, zařizují vzdělávání a pravidelná setkávání pěstounů, jednou do roka pořádají odlehčovací týdenní pobyt pro děti. Náklady na zaměstnání sociálních pracovnic a výše popisované služby jsou hrazeny z příspěvků úřadu práce. Bohužel tato dotace nepokryje a ani nesmí být využita na nákup automobilu.

Jelikož pěstounské rodiny dětí mají bydliště po celém příbramském regionu, je pro nás nezbytné používat pro výkon této činnosti automobil. Do konce roku 2018 jsme měli pro tento účel dlouhodobě zapůjčený vůz od soukromého majitele. Nyní bychom rádi pořídili automobil vlastní, starší v hodnotě cca 200.000,-Kč, přičemž 70.000,- Kč již máme přislíbeno od firemního dárce. Zbývající prostředky (130.000,-Kč) na koupi automobilu chceme získat oslovením menších i větších dárců, města Dobříš, případně nadací.

Pokud se rozhodnete nám s nákupem automobilu pomoci, můžete finanční prostředky  poukázat na náš účet 921940267/0100. Do poznámky k platbě prosím uveďte „auto pro pěstouny“. Poskytneme Vám samozřejmě potvrzení o Vašem daru nebo s Vámi podepíšeme darovací smlouvu.

Kontaktní osoba pro sbírkovou akci:

Jitka Urbanová, Koordinátor péče o dárce

tel: 736 247 786, mail: jitka@ddkorkyne.cz

DĚKUJEME 🙂