Naše události v roce 2017


22.12. 2017 Dobříšáci měli na Vánočním jarmarku ruku otevřenou

Lidé z Dobříše jsou štědří a mívají ruku otevřenou pro všechny potřebné. Potvrdilo se to i 16.12. na Vánočním jarmarku u Bedřicha, jehož výtěžek byl plně věnován DD Korkyně. Výsledek předčil veškerá očekávání – vybralo se neuvěřitelných 22.695,-Kč! Ze srdce děkujeme všem milým lidem, kteří si přišli něco koupit a přispěli tak dětem z našeho domova. Jsme moc rádi, že na Dobříši máme přátele, kteří umějí vyrobit a věnovat něco krásného, a navíc společně  zorganizují dobročinnou akci s příjemnou atmosférou. Takže moc zdravíme zejména prodejnu Bedřich, květinářství Letizia, Dorty D, Café de Honduras, Mike&Katie, pizzerii Olivo a agenturu Green Advertising. Je nám velkou ctí, že nás podporujete právě Vy!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

7.12. 2017 Podívejte se na náš nový kalendář

S radostí Vám představujeme náš nový kalendář – počin dětí z našeho dětského domova. Kalendář i vánoční pohlednice můžete koupit a podpořit tak DD Korkyně.

4.12. 2017 Požehnání Betléma na Josefu přineslo Dětskému domovu Korkyně 13.000,-Kč

O první adventní neděli jsme se bylo podívat na nový Betlém u štoly Josef na Chotilsku. Svátečně naladění návštěvníci ukázali, že mají srdce otevřené a ruku ochotnou podělit se s ostatními. Díky pořadatelům akce z Českého vysokého učení technického se do kasičky DD Korkyně vybralo cca 13.000,- Kč. Je vidět, že zázraky se skutečně dějí každý den.
Mohli jsme zároveň obdivovat nádherný dřevěný Betlém, který našel své umístění přímo u vchodu do josefské štoly. Bylo zajímavé poslechnout si přímo mistra řezbáře, jak vypráví o procesu vzniku tohoto díla v životní velikosti postav. Následné požehnání Betléma laskavým panem farářem Andrejčákem dovršilo příjemné odpoledne. Společné zpívání koled podtrhlo milou atmosféru. Pro malé návštěvníky jsme připravili dílničku vánočního tvoření. Jsme vděční Vám všem, kteří jste nám dnes přispěli. Děkujeme pořadatelům, kteří všechno vymysleli a připravili. Přejeme požehnaný čas všem 🙂 Tým DD Korkyně

30.11. 2017 Semináře pro pěstouny

V prosinci 2017 pořádáme dvě školení pro pěstouny. Tématy školení jsou „Odcházení dětí z pěstounské péče – Opouští hnízdo“ (6.12.) a Právní otázky vztahu pěstoun – dítě (13.12.). Oba semináře se uskuteční v Dobříši v Pastoračním centru.

27.11. 2017 Vánoční akce pro DD Korkyně

Toč se a vrč, můj kolovrátku… Máme tady advent 2017 a my Vás srdečně zveme na dvě krásné akce s výtěžkem pro náš dětský domov.

První z nich je adventní setkání u štoly Josef u Chotilska – vyjímečná příležitost poslechnout si koledy a prohlídnout Betém, koupit si něco dobrého. Přijeďte se podívat v neděli 3. prosince od 13ti hod.

Dalším příjemným zastavení je vánoční JARMARK u Bedřicha v sobotu 16.prosince dopoledne. Můžete se těšit na vánoční jmelí a výrobky z květinářství Letizia, sladkosti z Dorty D, výbornou kávu od Café Honduras, svařák, horké jablíčko, klobásky, a prý bude i sníh… Veškerý zisk z prodeje bude věnován našemu dětskému domovu, stejně jako při loňském nultém ročníku. Přijdete?

6.11. 2017 Podpora od Komerční Banky

Děkujeme Komerční bance a její Nadaci Jistota za podporu našeho projektu „Samostatně do života s dobrou šancí 2018“. Dnes nám byl zástupci banky předán šek na částku 100.000 Kč. Velmi si toho vážíme!

 

16.10.2017 Drakiáda zalitá sluníčkem 🙂

Nádherné slunečné počasí provázelo naši letošní Drakiádu. Děti i dospělí si mákli při soutěžích a úkolech. Skoro všechny draky se podařilo dostat až do oblak. Rozdali jsme spoustu krásných odměn. Kluci si zahráli improvizovaný turnaj ve fotbale. A nakonec jsme si jen tak povídali při opékání buřtů.

Děkujeme všem pomocným rukám zejména z drogérie DM, Erice za malování na obličej, Adamovi a Lukášovi z huťské házené, obci Nový Knín za půjčení hřiště, pánům z SK Oplocenka za gastro-zázemí, a všem dalším, kteří přišli, aby s námi strávili prima odpoledne!

9.10.2017 Chcete být v našem týmu?

Dětský domov Korkyně hledá vychovatele(ku).

Co požadujeme?  VŠ vzdělání v oblasti pedagogických věd zaměřené na speciální pedagogiku pro vychovatele nebo sociální pedagogiku, zkušenost s výchovnou prací (vedení skupiny), znalost specifik dětí v ústavní výchově, ŘP sk. B – aktivní řidič, bezúhonnost, spolehlivost, otevřenost novým postupům a metodám, ochotu se dále vzdělávat, základní počítačovou gramotnost. Výhodou jsou  absolvované odborné výcviky (krizová intervence, případová práce, muzikoterapie, socioterapeutické techniky apod.), znalost angličtiny.

A co nabízíme? Smysluplnou práci s dětmi v malém kolektivu (rodinná skupina max. 8 dětí), aktivní podíl na transformaci ústavní výchovy v ČR, 40 dní dovolené, možnosti osobního ohodnocení a zvláštních odměn, nástupní plat dle vzdělání a praxe, místo práce Dobříš.

V případě zájmu pošlete životopis a motivační dopis na mailovou adresu marcela@ddkorkyne.cz, tel. 601 568 866

Těšíme se na Vás!

28.9. 2017 Přijdete si s námi zalítat?

Akce pro děti, rodiny a draky!

26.9. 2017 Podpoříte nás stejně jako loni nákupem v Albertu?

Do projektu Bertík pomáhá, který ve středu 27. září startuje po celé České republice, se s projektem Samostatně do života zapojil i náš Dětský domov Korkyně.
Stačí, když nakoupíte v Albertu v Příbrami (ulice ČS Armády 454) nebo v Albertu v Mníšku pod Brdy (náměstí Svobody 417), a žetonky obdržené za Váš nákup hodíte do naší „pokladničky“ u vchodu. Hlasování trvá do 10. Října a Nadační fond Albert celkově rozdělí 3,7 milionu korun.

A co konkrétně podpoříte svým hlasováním? Náplní našeho projektu „Samostatně do života“ je příprava dětí na samostatný život již před dovršením 18 let, případně do dokončení studia (smluvně maximálně do 26 let). V projektu si naši mladí dospělí ve věku od 15 do 18 let posilují schopnosti pečovat sami o sebe, svou domácnost, hospodařit s penězi, zdokonalují se v sociálních dovednostech, získávají nové zkušenosti a dovednosti v běžných životních situacích.

Děkujeme, že nám to „hodíte“ !

5. 7. 2017 Letní prázdniny jsou tu!

Letní prázdniny nám začali již v polovině června a my si je plně užíváme. Byli jsme 11 dní v Chorvatsku v Baška Polje, počasí vyšlo náramně, moře bylo také parádní. Po návratu z Chorvatska jsme se rozjeli převážně ke svým rodinám, vyzkoušeli jsme kanoe na Častoboři a prohlédli si okolní vyhlídky. V červenci nás ještě čeká letní tábor v Popovicích.
Za pobyt v Chorvatsku děkujeme Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové a Majetkové, správní a delimitační unii odborových svazů.

4. 5. 2017 Jak to dopadlo

Dne 28. 4. 2017 se v Dobříši konal koncert s výtěžkem pro Dětský domov Korkyně. Řada přispívatelů, dárců a pořadatelů celé akce čeká, kolik peněz tato aktivita přinesla.
My vám s radostí můžeme oznámit, že kasičky byly dnes na městském úřadu rozpečetěny a celkem v nich bylo 83 758,-Kč. Tato částka nám pomůže zajistit prázdniny plné pěkných zážitků pro naše děti.
Zaslouží se tedy poděkovat všem pořadatelům, kteří s myšlenkou a úmyslem pomoci Dětskému domovu Korkyně přišli, věnovali čas, energii a finanční prostředky na zorganizování celé akce. A stejně tak děkuje všem, kteří koncert navštívili a přispěli do sbírkových kasiček.
Děkujeme, že nejste lhostejní k těm, kteří nemají to štěstí vyrůstat ve svých rodinách.

28. 4. 2017 Hráli jsme hru Finančník

Tuto neděli jsme hráli s většími dětmi hru Finančník, kterou nám zprostředkoval ING Bank Fond Nadace Terezy Maxové dětem. Jednalo se o kvíz z oblasti finanční gramotnosti, kde si děti vyzkoušely, co znají a dozvěděly se spoustu nových užitečných informací. Následně diskutovaly s odborníkem z banky o tématech jako je využití bankovní karty, hrubá mzda, daně, úvěry apod.. Dětem s jejich otázkami i odpověďmi pomáhali rodiče, kteří se akce také zúčastnili.
Děkujeme ING Bank Fondu Nadace Terezy Maxové dětem, že nám tuto zkušenost umožnila. Všem dětem se akce moc líbila.

21. 4. 2017 Srdečně Vás zveme na seminář týkající se náhradní rodinné péče

Víte, kolik dětí v naší republice musí vyrůstat mimo svoji rodinu? Přemýšlíte o tom, zda byste chtěli těmto dětem pomoct? Přijďte si s námi popovídat o tom, jaké jsou formy náhradní rodinné péče u nás. Na našem semináři se například dozvíte se jaká je cesta adoptivních rodičů a jaká je cesta pěstounů, jaké děti tuto péči potřebu a kdo je to pěstoun na přechodnou dobu. Rádi Vám odpovíme ty tyto a mnoho dalších otázek.
KDY: 18. 5. 2017 od 17.30 hodin
KDE: Skřítkov – dětský svět zábavy, Na Zlaté stezce 1056, Dobříš
Seminářem provede a na Vaše otázky odpoví Bc. Jan Vrzáček, sociální pracovník Střediska náhradní rodinné péče. VSTUP VOLNÝ. Těšíme se na Vás!!!

19. 4. 2017 Jedinečná kulturní akce na Dobříši, která nás podpoří

BIOS s.r.o. a PromoTech pořádají dne 28.4. 2017 od 20.hod v aerálu BIOS s.r.o.,U Pivovaru 1898, Dobříš koncert se sbírkou pro Dětský domov Korkyně. Na Koncertě vystoupí skupina TOP DREAM KOMPENY a uvidíte i řadu sólových výstupů a scének bavičů v žánru stand up comedy NA STOJÁKA.Pojďte si užít jedinečnou akci na Dobříši. Těšíme se na Vás!!!!

11. 4. 2017 Podtrženo sečteno!

Podtrženo sečteno! Peříčkový týden na Dobříši vynesl 13 840 Kč !!!!! Děkujeme všem našim sbírkovým pomocníkům – studentům Gymnázia Karla Čapka Dobříš, Květinářství Letizia, Aerobic studiu Orel Dobříš, Skřítkovu – dětskému světu zábavy, Potravinám Josef Bedřich s.r.o. a Vám všem, kteří jste do sbírky přispěli.

27. 3. 2017 Začal Peříčkový týden

Dnes začal Peříčkový týden. Zapojíte se i Vy do celonárodní sbírky a koupíte si krásné peříčko? Je to možné i na Dobříši a v jeho okolí. V ulicích Dobříše můžete potkat dobrovolníky ve žlutých tričkách z řad studentů Gymnázia Karla Čapka Dobříš. Přispět do kasičky bude možné i u našich milých sbírkových pomocníků – v květinářství Letizia, v Aerobic studiu Orel Dobříš, ve Skřítkově – dětském světe zábavy, v potravinách Bedřich a v Panství Dlouhá Lhota.

24. 3. 2017 Pomozte nám s hlasováním

Pomozte nám s hlasováním!!!!!Podpořte Vaším hlasem náš projekt“ Volný čas nejen u televize“ v grantové soutěži ING BANK FONDU NADACE TEREZA MAXOVÁ DĚTEM. Aby byl Váš hlas připočítán je nutné dát hlas ještě 2 jiným projektům. Hlasování probíhá až do 4.4.2017.Vaše hlasy pomohou k aktivnímu trávení volného času našich dětí. Za Vaše hlasy pro náš projet moc děkujeme. Hlasovat a více se dozvědět o našem projektu můžete ZDE.

17. 3. 2017 Nákupem v Tescu můžete podpořit i náš projekt

Pokud nakupujete v Tescu v Příbrami můžete podpořit i náš projekt “ Vím, kdo jsem“. Za každý nákup dostanete hlasovací žeton a můžete s ním hlasovat pro náš projekt. Hlasování probíhá až do 4.dubna 2017. Za vaše hlasy moc děkujeme.

9. 3. 2017 Odlehčovací pobyt pro děti z pěstounských rodin

Nabízíme odlehčovací pobyt pro děti z pěstounských rodin

28. 2. 2017 Ohlédnutí za jarními prázdninami 2017

Oba domečky Dětského domova Korkyně prožily jarní prázdniny na Šumavě. Jeden domeček na Kvilně a druhý v Nicově – v chatě Popelná. Děti si prázdniny moc užily – kromě lyžování proběhla také turistika, plavecký bazén v Sušici, sauna a vířivka na chatě Popelná. Děkujeme moc těm, díky kterým jsme na horách mohli být – ING BANK FONDU NADACE TEREZA MAXOVÁ DĚTEM a manželům Vintnerovým.

26. 2. 2017 Hledáme sbírkové pomocníky

Blíží se nám PEŘÍČKOVÝ TÝDEN na Dobříši a my hledáme sbírkové pomocníky, kteří by nám se sbírkou pomohli v ulicích Dobříše a okolí. Peříčkový týden je celorepubliková sbírková akce Nadace pro rozvoj občanské společnosti Pomozte dětem, která proběhne v letošním roce v týdnu od 27. března do 1. dubna. Našli byste v tomto týdnu alespoň hodinu času a chtěli nám pomoci s celorepublikovou sbírkou? Pokud ano, ozvěte se nám!!!! Rádi Vám poskytneme více informací na tel.: 606 372 867 nebo na zdenka@ddkorkyne.cz.

23. 2. 2017 Pomáháme pohybem

Máte rádi jógu a chcete podpořit Dětský domov Korkyně? Přijďte na skvělou akci paní Mgr. Ivany Svojtkové – JARNÍ „POMÁHÁME POHYBEM“
KDY? 25. března 2017 sobota od 9:00 do 11:00
KDE? 1. ZŠ Stará škola – tělocvična Dobříš, Komenského nám. 35 (za poštou)
CO VÁS ČEKÁ? Cvičení jógy proti bolestem v zádech a celkového jarního povzbuzení organizmu spojené s relaxací v podobě malování mandal s ochutnávkou bylinkového čaje.
Pojďme se protáhnout a načerpat energii. Po zimních měsících bez slunečních paprsků přichází únava a celkové oslabení organismu.
Aktivním naladění těla, zlepšením nálady prospějeme nejen sobě, ale i podpoříme veřejnou sbírku Dětského domova v Korkyni.
Těšíme se na společné setkání!
My tam určitě budeme:-)

20. 2. 2017 Divadelní neděle

V neděli 19.2.2017 jsme v rámci projektu „I já mám mámu“ s dětmi a některými rodiči vyjeli do Divadla Na Fidlovačce. Zde jsme zhlédli krásné divadelní představení Babička od Boženy Němcové. Představením se prolíná několik příběhů lidských osudů, a to vše podtržené vypravováním moudré babičky, kterou v hlavní roli sehrála Eliška Balzerová. Všichni jsme si představení moc užili. Děkujeme Nadaci Terezy Maxové dětem, která zajistila vstupenky, a tím našim dětem a některým rodičům umožnila strávit krásné společné odpoledne a fascinující kulturní zážitek. Každá taková chvíle pomáhá dětem upevňovat vazbu mezi ním a rodičem. Projekt je realizován díky laskavé podpoře Nadace Terezy Maxové dětem a Nadaci Člověk člověku.

5. 1. 2017 Hledáme posilu do týmu!

Soukromý dětský domov SOS 92, o.p.s. hledá do rodinné skupiny v Dobříši kolegu či kolegyni na pozici vychovatele. Náplní práce bude přímá i nepřímá práce s menší skupinou starších dětí realizovaná v turnusech krátký/dlouhý týden. Požadujeme dokončené vzdělání podle § 16 odst. 2 zákona č. 563/2004 Sb. a osvědčení o psychické způsobilosti pro práci s dětmi v ústavní výchově. Výhodou je předchozí zkušenost s prací s dětmi a řidičské oprávnění sk. B. Nabízíme přátelské prostředí, zajímavou a pestrou práci, pravidelnou supervizi, odpovídající platové ohodnocení. Do 31.1. 2017 zasílejte životopisy na gabriela@ddkorkyne.cz.