Naše události v roce 2014


23. 12. 2014 Vánoční přání

Je večer před Štědrým dnem. Ve většině rodin probíhají poslední přípravy na příchod Ježíška. I u nás je již téměř vše připravené. Většina dětí tráví Vánoce se svými nejbližšími-rodiči. Těm co jsou s námi v Korkyni, chceme připravit podobné Vánoce, jaké by měly doma. A tak děláme salát dle jejich rad a ingrediencí, protože každá rodina má přeci ten svůj nej bramborový salát, recept na nej kapra, cukroví…

Vše máme nachystané, děti jsou už napnuté jak struny, tak zbývá už jen vám popřát a poděkovat.

Naši milí,

děkujeme vám, že nám pomáháte dělat náš dětský domov Domovem, děkujeme vám, že nám pomáháte dopřát dětem pěkné zážitky, děkujeme vám, že nám důvěřujete, že umíme vykouzlit úsměv na tvářích našich dětí, děkujeme vám, že nám pomáháte dávat dětem to, co opravdu potřebují.

Krásné, poklidné a požehnané Vánoce všem.

My všichni z dětského domova v Korkyni.

29. 11. 2014 Pečení s mámou
Také jsou pro vás Vánoce spojené s vůní vanilkových rohlíčků? Já se svými dětmi moc ráda peču. Naše kuchyně pak vypadá jak po velkém boji, ale myslím, že to stojí za to.
V Korkyni jsme v sobotu začali péct taky. Již počtvrté se v našem červeném domečku sešli před Vánoci rodiče a děti. Všichni, kdo přislíbili účast, přijeli a tak jsme si společně užili sobotní odpoledne nad těsty, vykrajovátky a formičkami. Do kuchyně jsme se nevešli a tak se bojovalo i v jídelně. Všechny děti si pečení s mámou moc užily. Někteří spolu pekli poprvé a my věříme, že spolu budou dál nejen péct.
Tyto aktivity v dětském domově Korkyně realizujeme díky projektu I já mám mámu. Bez pomoci nadací a dárců, bychom to nezvládli. V tomto roce projekt podpořila Nadace Terezy Maxové dětem a město Dobříš. Děkujeme, že nám pomáháte vytvořit úsměv na tvářích našich děti a rodin.

DSC_0333 DSC_0325 DSC_0317

25. 11. 2014 Pozvánka na vzdělávací seminář
DD Korkyně pořádá vzdělávací seminář pro pěstounské rodiny v rámci projektu Nejsme na to sami! Seminář se koná v prostorách DD na adrese Komenského náměstí 417 v Dobříši 1. prosince 2014 od 16:00. Provázet seminářem bude JUDr. Jana Machová a jeho tématem budou právní otázky v pěstounské péči. Projekt je realizován díky podpoře Nadace Terezy Maxové dětem.
8. 11. 2014 Laser game v Praze

8.listopadu se naše děti zúčastnily bitvy v Lasergame aréně v Praze-Holešovicích. Všem se tam strašně moc líbilo a při soubojích se vyřádili jak chlapci tak děvčata. Po ukončení soubojů jsme se přesunuli do Národního technického muzea, kde jsme si dali výtečný oběd a poté si prohlédli velice zajímavé expozice a exponáty. Nádhernou sobotu jsme strávili díky podpoře pana Michala Trmala a jeho přátel. Děkujeme za úžasný zážitek!

4. 11. 2014 Drakiáda

1.11.2014 se uskutečnila v “ Oplocence“ v Novém Kníně drakiáda, které se zúčastnily naše děti se svými rodiči společně s dětmi z Nového Knína a blízkého okolí. Drakiáda se moc povedla! Počasí jak na objednávku, prima soutěže, dobrá nálada, draci létající hodně vysoko…Děkujeme všem, co mám pomohli.

drak4drak2drak5
4. 11. 2014 Předání nadačního příspěvku

31.10.2014 nám byla slavnostně předána smlouva o nadačním příspěvku ze sbírky Pomozte dětem organizované Českou televizí a Nadací rozvoje občanské společnosti. Podpořený projekt „Samostatně do života“ je zaměřen na naše děti ve věku 15 – 18 let a jejich přípravu na samostatný život po opuštění dětského domova. Během projektu se zdokonalují v dovednostech jako je péče o svoji osobu, péče o domácnost, finanční gramotnost, plnění školní docházky a povinnostmi s tím spojených, zodpovědnost za své jednání a chování apod. Část projektu probíhá v samostatných bytech mimo zdi dětského domova.

15. 10. 2014 Září v Domečku

Školní rok 2014/2015 začal a všechny děti nadšeně navštěvují další ročníky ve svých školách 🙂 Postupně si děti vybírají z nabídek kroužků ve školách a volnočasových institucích. Naším cílem je, aby každé dítě docházelo alespoň na jednu VČ aktivitu. Některé děti se zúčastnily air-softového víkendu v Popovicích. Díky naší spřátelené organizaci PS Sosna Praha 8 měli kluci pobyt zdarma. Během září byly děti také několikrát na sběru brambor v okolí Korkyně a vydělaly si, dle jejich pracovitosti, peníze pouze pro sebe. IMG_2935

1. 10. 2014 Individuální projekty

Od Nadace Terezy Maxové dětem jsme na tento školní rok obdrželi individuální finanční podporu pro 2 klientky navštěvující 1. ročník SOU. Finance budou použity na nákup pomůcek potřebných pro studium. Za příspěvek děkujeme!

5. 9. 2014 Letní prázdniny jsou za námi

IMG_1088IMG_1117

Během srpna byly děti na společném pobytu na Kvildě na Šumavě. Bydlení nám zajistili manželé Vintnerovi. Poté se starší děti zúčastnily volnočasového pobytu v Janově nad Nisou spojeného s výukou angličtiny v rámci projektu “Anglickým jazykem, motivací ke vzdělávání a individuálním doučováním k rovným příležitostem“, který zaštiťovala organizace IREAS, institut pro strukturální politiku, o.p.s. Část dětí se zúčastnila již tradičního letního tábora Ihaháček, který finančně podpořila firma D.I.Seven. Část srpna strávily některé děti opět se svými rodinami.

V rámci projektu „Volný čas nejen u televize“, který finančně podpořila Nadace Terezy Maxové dětem, jsme se první víkend v září zúčastnili sjezdu řeky Vltavy. Vody teklo tak akorát, sluníčko nám krásně svítilo a v kempu u Vikinga, kde jsme byli ubytováni v chatkách, nám pan kuchař uvařil vždy dobré jídlo. Nejlepší ale stejně byly ty jezy v Českém Krumlově, kde se nám i naskytl krásný výhled na zámek a část historického centra. Když to vyjde i příští rok, vůbec se nebudeme zlobit.

Děkujeme všem organizacím a jednotlivcům, které se jakýmkoliv způsobem podíleli na příjemně stráveném létu našich dětí v tomto roce!!!
IMG_1465 IMG_1441


4. 8. 2014 Letní prázdniny jsou v polovině…


P7140003

… a v plném proudu. Na začátku prázdnin všechny děti strávily pár dnů u svých rodin a blízkých ( někdo více někdo méně). V druhé polovině července stihly děti jeden 14denní tábor ( odjely do pravěku do Popovic – http://sosna.websnadno.cz/ ). Tímto děkujeme paní Brejchové z pionýrské skupiny SOSNA, že poněkolikáté zařídila pobyt dětem na táboře zdarma.

Mezitím byla v Domečku vyměněna okna. Za jejich výměnu bychom rádi poděkovali obci Korkyně, zejména panu starostovi, za zprostředkování a finančnímu zajištění výměny z rozpočtu obce. Zároveň bychom rádi poděkovali zaměstnancům firmy Deutsche Bank za pomoc při následném vymalování několika místností a závěrečném úklidu.

DSC_0470DSC_0006

2. 7. 2014 Letní pobyt v Chorvatsku

Včera jsme se vrátili z 10-ti denního pobytu na ostrově Hvar ( městečko Stari Grad) v Chorvatsku. Pro většinu dětí to byl první pobyt u moře, takže jsme si to pořádně užili. Počasí vyšlo parádně, zpět jsme všichni dorazili o pár odstínů tmavší. Moře bylo příjemně teplé a čisté, takže jsme v něm trávili většinu času. Za poskytnutý zájezd vděčíme Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové a Majetkové, správní a delimitační unii odborových svazů.

IMG_05201 IMG_05051

13. 6. 2014 Zahradní slavnost v Korkyni

V pátek 13.6. se na zahradě našeho dětského domova uskutečnila Zahradní slavnost. Děti se sešly společně s rodiči, vychovateli, kamarády a podporovateli dětského domova, aby se pochlubily svými díly, která vytvořily společně s pracovníky Letního domu.Výtvarné činnosti probíhaly po celý školní rok 1x měsíčně. Na závěrečné slavnosti děti okomentovaly vznik jejich děl (masky, výkresy, koláže), podělily se s ostatními o příběhy, které je při tom inspirovaly. Program obohatilo divadelní představení „ O Šetkovi“ Tomáše Podrazila. Celé odpoledne se velmi vydařilo. Děkujeme za skvělou spolupráci pracovníkům Letního domu.

P1100403 (640x480)P1100372 (640x480)

30. 5. 2014 Muzikál Romeo a Julie

Větší děti našeho domova mohly, díky panu Jiřímu Barešovi, zhlédnout v Divadle U Hasičů nově nastudovaný muzikál „Romeo a Julie“. Příběh Romea a Julie je v muzikálu ztvárněn současným jazykem a moderní hudbou, je stručnější, srozumitelnější, a tím mladým lidem bližší, přičemž respektuje příběh, jak jej vypráví Shakespeare. Inscenace není historickým exkurzem, ale obrazem současnosti, zaměřena na prožitek citu a odpovědnosti za vlastní život. Za kulturní zážitek moc děkujeme.

romeoajulie

19. 5. 2014 Výlet do ZOO v Hluboké nad Vltavou

Další akcí projektu „ Volný čas nejen u televize“ byl na výlet do Zoologické zahrady v Hluboké nad Vltavou. Po delší cestě jsme si dali dobrou svačinu a rozešli se po areálu zoologické zahrady. Děti s potěšením hádaly, jaká zvířátka vidí, samozřejmě nezaváhaly u výběhu tygrů, klokanů, medvědů či krokodýlů, ale viděly i mnoho ne už tak známých zvířat, kde nám s názvy pomohly cedulky se jmény. Užily si dovádění vydry říční „Vydrýska“, který i přes nehezké počasí skotačil ve studené vodě. Konec prohlídky děti strávily u koziček a kůzlátek, které mohly i nakrmit. Děti si užily hezké odpoledne, přestože počasí nám moc nepřálo. Už se těšíme na další výlet.IMG_0305

4. 5. 2014 Volný čas nejen u televize

V minulém měsíci jsme rozjeli projekt „Volný čas nejen u televize“, kterým chceme dětem rozšířit nabídku aktivního trávení volného času a ne pouhé sledování TV nebo hraní her na PC. Děti se během tohoto projektu seznámí s novými aktivitami, sporty, nevynecháme ani kulturní akce a věříme, že získáním pozitivních zážitků se budou i v budoucnu k některým aktivitám vracet. Děti již navštívily Hornické muzeum v Příbrami, Pohádkovou zem v Pičíně, byly fandit na závodech hasičů ve Višňové, vykoupaly se v bazénu a velkým zážitkem bylo lezení po horolezecké stěně za odborného vedení personálu centra v Praze. Tento projekt je podporován Nadací dětem Terezy Maxové. Akce horolezecké stěny se uskutečnila za podpory firmy Almma s.r.o. Dobříš.

stena

14. 4. 2014 Návštěva Domova fauny v Hrachově

Snažíme se, aby i „naše“ děti věděly, že i ti, kteří pomoc potřebují, mohou pomoci někomu dalšímu, že pomáhat druhým je prospěšné. Tento víkend jsme byli již poněkolikáté na návštěvě v Domově fauny v Hrachově nedaleko Sedlčan. Děti venčily pejsky, uklízely koňské koblížky apod. Na závěr jsme si s tamními zaměstnanci udělali táborák a opekli jsme společně vuřty. Děti nadšeně strávily den mezi zvířaty, návštěvu určitě rádi zopakujeme.

 

10. 3. 2014 Jarní prázdniny v Korkyni

Už je tomu měsíc, co jsme společně s našimi dětmi měli možnost vyrazit do krásného prostředí na Kvildě a užít si jarní prázdniny na horách. Tuto možnost jsme získali díky manželům Vintnerovým, kteří nám zdarma zapůjčili jejich chalupu a taky díky podpoře všech, kteří nám přispěli na koupi nového automobilu.

3. února jsme tedy naložili zabalená zavazadla, lyže a vyrazili směr Šumava. Pro náš domov to byla první příležitost, kdy se všechny děti mohly s touto lokalitou seznámit. Ubytováni jsme byli nedaleko sjezdovky v chatě Betty. Přestože počasí bylo opravdu více jarní než zimní, Kvilda ve sněhových podmínkách nezklamala a lyžovat jsme mohli každý den. Pro některé děti to byla i první možnost seznámit se s tímto krásným sportem, a tak jsme se zpět vraceli posíleni o další zdatné lyžaře a spoustou nezapomenutelných zážitků.

Všem, díky nimž se tento pobyt realizoval, děkujeme a posíláme fotku!

jarnaky2014

1.3. 2014 Chodíme do fitka!!!

Od února 2014 máme možnost navštěvovat a bezplatně využívat FitnesssCentrum na Dobříši. Za vstřícnost a profesionální přístup zaměstnanců děkujeme!!! 🙂

4. 2. 2014 Tak je to tady!

Silový rekord byl zvládnut a dětem z Dětského domova v Korkyni už slouží nové auto. Vzpomínáte, kdy jsme se začali ptát: „ Unese Ježíšek mikrobus?“ Poprvé to bylo někdy ke konci září 2013. Dnes už všichni v Korkyni víme, že s vaší pomocí ho unesl! Popravdě, nikdo z nás v takovou pomoc a podporu ani nedoufal. Celkem se podařilo na transparentním účtu shromáždit částku neuvěřitelných 584 050,00,- Kč. S přislíbenými příspěvky od nadací ve výši 70 tis. korun a slevou, kterou nám poskytla společnost Auto Jarov, se nám podařilo koupit skoro nový předváděcí vůz značky Volkswagen Transportér kombi. Poprvé se z něj děti radovaly 27. 1. 2014 večer, když jsme ho přivezli.DSC_0002Moc rádi bychom poděkovali všem, kteří se nám se sbírkou pomáhali, šířili zprávy o ní dál a přispěli. Jednalo se o jednotlivce, firmy, nadace, obce, spolky…aj. Zkrátka se našla řada lidí, kterým nebyl a není příběh dětského domova a jeho obyvatel lhostejný. Za to vám všem patří naše velké díky.

Díky vám totiž naše děti bezpečně odjely 3. 2. trávit jarní prázdniny na Šumavu.

14. 1. 2014 Úspěšně v cíli

Dovolujeme si Vás informovat, že sbírková akce “Unese Ježíšek mikrobus?” byla úspěšně ukončena. Celková částka, kterou se podařilo díky všem dárcům nashromáždit je 584 050,00 Kč V takovou podporu a pomoc jsme vůbec nedoufali. V tuto chvíli již jednáme s konkrétním prodejcem o koupi konkrétního vozu. Jakmile budeme mít nového 9 místného pomocníka doma, pošleme Vám fotku. Ještě jednou všem, kdo nám pomohli, pomáhali a drželi palce děkujeme.