Naše události v roce 2013


23. 12. 2013 Dárek pod stromeček

Je předvečer Štědrého dne. Už dnes je jisté, že díky Vaší podpoře a pomoci Ježíšek zítra k nám do Korkyně opravdu přinese vysněný mikrobus. Zatím jenom na dárkovém poukazu, ale zato pořádný. Vaše štědrost nám přinese mikrobus, který nám bude sloužit mnoho let, bude spolehlivý a bezpečný.
obrRádi bychom Vám také dali vánoční dárek. Není hmotný, ale je to nejvíc, co Vám můžeme pod vánoční stromeček poslat. S radostí Vám posíláme zprávu, že letošní Vánoce všechny děti z našeho dětského domova Korkyně stráví u svých rodin. Doma.
Děje se tak i díky pomoci všech dárců, sponzorů, podporovatelů a přátel, kteří nám umožňují pracovat s rodiči tak, jak pracujeme. Dávat dětem takové zázemí a podporu, které považujeme za potřebné. Proto Vám všem ze srdce děkujeme.
Ať Vám vánoční svátky a nový rok přinesou vše, co si přejete.
Ještě jednou s díky Váš Dětský domov Korkyně

12. 12. 2013 Jsme na vrcholu. Teď už stoupáme ke hvězdám. Děkujeme!!!
ID-10050570

Dnes se podařilo ve veřejné sbírce „Unese Ježíšek mikrobus?“ dosáhnout hranice 230 000 Kč, tedy minimální částky, která nám umožní zakoupit mikrobus. Každá koruna nad tuto hranici znamená méně najetých kilometrů, lepší technický stav, možná i zimní gumy a povinné ručení. Neztratí se ani koruna. JEŽÍŠEK TO DÁ!!!! Díky Vám všem. Moc děkujeme za energii, kterou nám podporou dáváte.

12. 12. 2013 „Od šestnácti po nich chci, aby měli brigády.“

Rozhovor s ředitelkou Terezou Jandovou, ve kterém přestavuje přípravu našich dětí na samostatný život. Celý článek najdete na http://www.penize.cz/spotrebitel/276782-neni-to-tak-ze-jim-v-osmnacti-sbalime-kufr-a-rekneme-jdi

5. 12. 2013 První výškový tábor za námi! Stoupáme dál k vrcholu

První meta pokořena!!!!! Překonali jsem 100 tis. !!!! Děkujeme všem, kdo Ježíškovi věří. Na přesný stav účtu veřejné sbírky „Unese Ježíšek mikrobus?“ se můžete podívat na https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-transparent.cgi?ID_ucet=2700474126

28. 11. 2013 Diagnóza děcák?

Server Penize.cz včera zveřejnil článek, který přibližuje přístup k dětem a jejich rodinám uplatňovaný v našem dětském domově. Je to jeden z prvních článků, který otevřeně mluví o tom, co děti v dětských domovech opravdu nepotřebují. Celý článek s názvem „Diagnóza děcák? Děti z domova nestojí o škatulky ani o váš soucit“ naleznete na http://www.penize.cz/rodicovstvi/276504-diagnoza-decak-deti-z-domova-nestoji-o-skatulky-ani-o-vas-soucit

18. 11. 2013 Sbírka se rozjela!

Už máme kola, zrcátka a jednu sedačku. Na účtu veřejné sbírky „Unese Ježíšek mikrobus?“ jsme překročili hranici 30 tis. Kč. Zbývá nám získat necelých 200 tis.Kč. Budeme rádi, když o naší sbírce řeknete svým blízkým a známým. Uvědomili jsme si, že kdyby 2000 lidí podpořilo naši sbírku stokorunou, jsme u cíle. Je to výzva. Pomůžete nám?  Více informací o sbírce najdete zde

2. 11. 2013 Fotky z ateliéru – parádní přírůstek do fotoalba

Občanské sdružení Dobrý skutek umožnilo dětem z našeho domova prožít nevšední, velmi zábavný den. Díky kouzelným rukám profesionální vizážistky paní Elišky Hrubé zažily děti kompletní proměnu svého zevnějšku. Pod vedením fotografa pana Materny se pak všichni vyfotili jako opravdové hvězdy. Akci si děti neskutečně užívali, zkoušeli si různé role a smíchu bylo opravdu hodně. Všem, díky kterým se tato akce mohla uskutečnit, velice děkujeme.

9. 10. 2013 Jsme transparentní!!! Můžete se podívat
auto mail

Chcete vědět, jak probíhá veřejná sbírka „Unese Ježíšek mikrobus?“
Chcete si zkontrolovat, jestli Váš příspěvek dorazil? Účet sbírky je již transparentní. Kdykoliv máte svůj příspěvek pod kontrolou – TRANSPARENTNÍ ÚČET SBÍRKY 

5. 10. 2013 Motokáry v Radotíně s Kinstellar, s.r.o.

Toto sobotní odpoledne nás naši kamarádi z Kinstellaru pozvali na motokáry v Praze – Radotíně. Po počáteční opatrné jízdě a oťukávání terénu a vozů sice došlo k několika drobným kolizím, ale poté už pouze skřípali gumy a obsluha nestačila doplňovat palivo. Byl to skvělý adrenalinový zážitek. Děkujeme moc.

26. 9. 2013 Unese Ježíšek mikrobus?

ježíšek_dodávka_001 (1)

Unese? Neunese? Pomozte nám to zjistit. Dětský domov Korkyně vyhlašuje veřejnou sbírku s cílem získání financí na koupi fungujícího, bezpečného 9 – místného mikrobusu. Nutně „nové“ auto potřebujeme. Neobejdeme se bez něj. Více informací o sbírce najdete zde

13. 8. 2013 Nový přírůstek, který o nás leccos poví

S radostí Vám oznamujeme, že nám přibyl nový přírůstek do naší propagační rodiny. Narodil se nám nový leták. Podívejte se, jak se vyvedl.

+ leták DD Korkyně +

6. 8. 2013 Návrat námořníků z Turecka

Dnes se nám vrací dvě děti ze skvělého pobytu v Turecku, který pořádalo občanské sdružení Sluneční paprsek. Toto občanské sdružení se zabývá zajišťováním ozdravných pobytů pro děti, které prodělali závažné onemocnění nebo musí vyrůstat v dětském domově. Více se o tomto sdružení se dočtete zde http://www.slunecnipaprsek.cz/index.php.turecko
A chcete vědět, co všechno se v Turecku dělo? Bylo toho opravdu hodně. Podívejte se na stránku http://www.slunecnipaprsek.cz/index.php?nav=turecko2013_2. Jsme moc vděční, že naše děti měly příležitost se pobytu účastnit. Děkujeme.

27. 7. 2013 Letní pobyt ve Vojtěšicích

Veliké poděkování všem, díky kterým mohly naše děti zažít báječné chvíle na letním pobytu ve Vojtěšicích. Jmenovitě bychom rádi poděkovali paní Martině Botkové, panu Danu Rückerovi, panu Janu Bártovi, panu Jaroslavu Kulhavému, panu Janu Kopeckému a dále společnostem SKC DT-Bicycles, Kraft Jacobs Suchard a Olympus.

1. 7. 2013 Školní rok na jedničku

Prázdniny jsou tu a letos začaly opravdu skvěle. Letošní školní rok naši 3 mladí dospělí končili svoji přípravu na povolání. Jeden úspěšně ukončil střední odborné učiliště potravinářské, další ukončil střední školu maturitou s vyznamenáním a poslední získal titul bakaláře na univerzitě v zahraničí. Poslední dva plánují ve studiu i nadále pokračovat. Všechny další děti úspěšně postoupily do ročníků škol, ve kterých se vzdělávají. Uznejte, že jsou skvělí. Máme z jejich úspěchů obrovskou radost.

25. 6. 2013 Parádní akce s přáteli z Kinstellar, s.r.o.

V minulých dnech jsme zažili dvě suprové akce s našimi dlouholetými přáteli z firmyKinstellar, s.r.o. Nejdříve si byly menší děti zadovádět v Aquaparku Čestlice, kterou zakončily velkou hostinou v nejmenovaném fastfoodu ( jinak jíme samozřejmě zdravě – toto je vzácná výjimka :o) ). O pár dní později se starší děti doslova vznášeli mezi korunami stromů. Navštívili totiž Lanové park Slapy. Někomu se z té výšky točila hlava, každopádně to byl parádní zážitek…

3. 6. 2013 Zábavou proti uplakanému počasí

Ač v posledních týdnech odpovídá počasí spíš podzimu než jaru, u nás v Korkyni neklesáme na mysli a vymýšlíme, co podnikat. Zažili jsme pár fajnových akcí, o kterých stojí za to napsat. Na konci května pozvala pionýrská skupina SOSNA pět našich dětí na airsoftový víkend k Bystřici. O posledním víkendu zase vyrazilo pět slečen z našeho domova díky Nadaci Terezy Maxové dětem na představení Jeptišky. Představení můžeme jen a jen doporučit, hlavně těm, kdo se chtějí ze srdce zasmát. Stojí to za to.

22. 5. 2013 E-shop darů v provozu

Dnes jsme úspěšně zahájili provoz našeho E – shopu darů. Neradi přispíváte, když nevíte, na co přesně peníze půjdou? Vždycky jste si přáli koupit si plnou nádrž do našeho auta? Hledáte originální dárek pro kamaráda? Zkuste náš …

12. 5. 2013 Studentský dokument o našem domově

Dne 15. 5.2013 proběhne kulturně charitativní akce Studenti pro děti, kde se bude promítat studentský dokument, který ve spolupráci s našimi dětmi vytvořili studenti Gymnázia Jižní Město. Letáček a informace k akci naleznete zde.

11. 5. 2013 Píše se o nás

K naší radosti vyšel o našem domovu článek v několika regionálních mediích. Jeden z nich naleznete zde. Přečíst si můžete i rozhovor s Terezou Jandovou, ředitelkou Dětského domova Korkyně. Najdete jej zde.

29. 4. 2013 Nová tvář Dětského domova Korkyně je na světě

Dnešním dnem jsme oficielně zahájili provoz nových webových stránek a facebookového profilu. Díky tomu Vám můžeme představit i naše nové logo. Tyto významné změny souvisí s reflexí našeho dvacetiletého působení. Chceme navázat na dobré základy, které naše obecně prospěšná společnost vybudovala a zúročit zkušenosti, které jsme nabyli. Zároveň však cítíme, že je důležité nezaspat a znovu a znovu se ptát, jestli „naše“ děti mají opravdu to, vše co potřebují, a zda děláme vše pro to, aby obtížnou situaci, ve které se ne vlastní vinou ocitly, zvládly s co nejmenším šrámem na duši. Vydali jsme se na cestu, jejíž cílem je ještě kvalitnější služba pro děti, které nemohou žít se svými rodiči. Budeme strašně moc rádi, když po této cestě půjdete s námi. Jako naši fanoušci, podporovatelé či sponzoři.